Licznik odwiedzin

2916213

Dwa miejsca na podium dla drużyn z Gminy Radecznica

  

      W pierwszą niedzielę lipca br. na stadionie miejskim w  Szczebrzeszynie odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze dla ochotniczych straży pożarnych grupy „A”, w których wzięły udział 32 najlepsze drużyny powiatu zamojskiego. Gminę Radecznica reprezentowały jednostki OSP z Radecznicy i Gorajca-Starej Wsi. Drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7 x 50 m. z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych. O ostatecznej klasyfikacji decydował łączny czas uzyskany w obu konkurencjach.  Rozgrywane zawody były okazją do sprawdzenia przygotowania kondycyjnego, mobilności i zaangażowania strażaków poszczególnych jednostek oraz sprawdzenia sprawności sprzętu, jaki znajduje się na ich wyposażeniu. 

Rywalizacja odbywała się na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy z poszczególnych jednostek z naszej gminy wykazali się bardzo wysokimi umiejętnościami technicznymi jak i sprawnością fizyczną co zaowocowało wynikiem w klasyfikacji generalnej. Miejsce na podium wywalczyły kolejno jednostki: 

1. OSP Majdan Wielki – 80,26 pkt. (55,26 sztafeta, 25,00 bojówka) 

2. OSP Radecznica – 81,04 pkt. (53,60 sztafeta, 27,44 bojówka) 

3. OSP Gorajec-Stara Wieś – 84,52 pkt. (57,96 sztafeta, 26,56 bojówka) 

Nad właściwym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu pod przewodnictwem bryg. Tomasza Burcona.  

Druhom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za wspaniały start i osiągnięte wyniki! 

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski