Licznik odwiedzin

3383028

Spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

   14 października w całej Polsce świętujemy Dzień Edukacji Narodowej powszechnie zwanym  Dniem Nauczyciela. Obchodzony jest w rocznicę utworzenia w 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego - Komisji Edukacji Narodowej.

Tego dnia nauczyciele, pracownicy administracji  oraz obsługi placówek oświatowych otrzymują życzenia i podziękowania za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia. W szkołach odbywają się uroczyste akademie i apele.

Z tej okazji w czwartek 22 października  w Urzędzie Gminy w Radecznicy miało miejsce spotkanie okolicznościowe. Wójt Gminy Marian Szuper złożył dyrektorom szkół oraz za ich pośrednictwem wszystkim nauczycielom i pracownikom szkół z terenu naszej gminy serdeczne podziękowania za sumienne wykonywanie obowiązków służbowych oraz zaangażowanie w pracę na rzecz oświaty, wychowania dzieci i młodzieży w Gminie Radecznica. Wyróżnieni nauczyciele otrzymali  Nagrodę Wójta.

Podczas spotkania na ręce dyrektorów zostały przekazane komputery, które Gmina Radecznica zakupiła w ramach realizacji projektu grantowego pod nazwą: Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 -2020, osi priorytetowej I „Powszechny dostęp do szybkiego internetu, działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”. Kwota otrzymanego dofinansowania w wysokości 59 999,85 zł umożliwiła zakup 30 szt. laptopów, które trafiły do szkół, wg następującej ilości:

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Radecznicy – 14 szt.
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu – 5 szt.
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Gorajcu – 6 szt.
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnymstoku – 5 szt.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski