Licznik odwiedzin

3383037

KGW Dzielce w finale konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”

 

       W dniach 10 - 11 lipca 2020 roku w hali OSiR w Zamościu odbył się trzeci półfinał konkursu ,,Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”, który zgromadził łącznie 55 Kół Gospodyń Wiejskich z 5 powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego i janowskiego.  Naszą Gminę reprezentowało KGW z Dzielec. Tematem przewodnim konkursu były jabłka lubelskie. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń rywalizowały w kategoriach na najlepszą szarlotkę, na najlepszą potrawę z wykorzystaniem lubelskich jabłek oraz na najpiękniejszy wyrób rękodzielniczy. 

Łącznie Komisja konkursowa oceniła 81 szarlotek, 73 potrawy z wykorzystaniem lubelskich jabłek oraz 143 wyroby rękodzielnicze. W Konkursie na najlepszą szarlotkę z wykorzystaniem lubelskich jabłek „Wyśmienita szarlotka dzielecka z miodem i bakaliami” została doceniona i zajęła III miejsce w powiecie zamojskim. 
W piątek, 2 października w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się gala finałowa konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa” podczas której Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dzielcach, odebrały nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie na najlepszą szarlotkę z wykorzystaniem lubelskich jabłek w powiecie zamojskim. Serdeczne gratulacje!

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski