Licznik odwiedzin

2969210

Gminne obchody Dnia Strażaka i 50-lecie OSP w Zakłodziu

      

          W niedzielę 5 maja 2013 r. odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. Uroczystość powiązana była z 50 rocznicą powstania OSP w Zakłodziu. Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Św. odprawionej w intencji Strażaków  w Kościele pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Mokremlipiu.                                                                                                           

Uczestniczyło w niej 15 jednostek Straży Pożarnej z Gminy Radecznica oraz 2 jednostki z Gminy Sułów (Sąsiadka oraz Sułowiec). Następnie Strażacy z pocztami           sztandarowymi w asyście orkiestry dętej oraz wozów                                                       bojowych uroczystym przemarszem udali się na plac przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakłodziu. 
          Przed świetlicą odbyła się dalsza część uroczystości, w czasie której zasłużonym Strażakom wręczono medale i odznaczenia „Za zasługi dla pożarnictwa”. Sztandar OSP Zakłodzie został odznaczony Złotym Medalem. 
     W uroczystości udział wzięli: młodszy brygadier Michoński Mirosław  przedstawiciel Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP, Starosta Zamojski  Henryk Matej, Wójt Gminy Radecznica Gabriel Gąbka oraz radni i sołtysi Gminy Radecznica.

Przedstawiciele władz samorządowych oraz zaproszeni goście  wygłosili przemówienia i złożyli życzenia druhom oraz miejscowym  Strażakom z okazji 50-lecia istnienia OSP w Zakłodziu.
Oficjalne obchody zakończyła defilada pododdziałów. Uczestnicy uroczystości poczęstowani zostali obiadem przygotowanym przez panie z miejscowego Stowarzyszenia „Przyjazna Wieś”.

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski