Licznik odwiedzin

3662132

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW CHŁOPKOWA

     

     Informujemy iż w dniu 29 września nie będzie wody w miejscowości Chłopków z uwagi na prace związane z montażem zasuwy wodociągowej.

Przepraszamy za utrudnienia.

Z up. WÓJTA   

Sekretarz Gminy

Edyta Dubiel   

................................................................................................................................................

Moc atrakcji, wesoła zabawa i radość dzieci...

     

       W minioną niedzielę 26 września 2021 roku w Podborczu  najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mieli możliwość doświadczyć wielu atrakcji. Dzieci bawiły się na tzw. dmuchańcach, uczestniczyły w turnieju tenisa stołowego. Przygotowano także  blok animacji, gdzie królowały bańki mydlane, przeciąganie liny, tańce i wiele, wiele innych gier i zabaw. Wszystkie zabawy oraz konkursy sprawiły  uczestnikom wiele radości, a każda z konkurencji była nagradzana ciekawymi nagrodami.

Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia wozu bojowego Star-25, który jednostka OSP Dzielce wygrała na Krajowych Zawodach w Zabrzu w 1964 r. Ucztę dla podniebienia przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Podborcze oraz Dzielce. Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich z Podborcza, a zorganizowanie tak wielu ciekawych atrakcji było możliwe dzięki środkom pochodzącym z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radecznicy w ramach których zakupiono również stół tenisowy, piłkarzyki oraz zestaw do unihokeja.  Swojego wsparcia udzieliły również firmy: Fistaszek, Piekarnia Sałaban S.C., Azet, Ewentex. Ten dzień dostarczył wszystkim wielu niesamowitych wrażeń,  które zapewne  na długo pozostaną pamięci uczestników, a w przyszłości zaowocują również pożyteczną formą  spędzania wolnego czasu. 

Swoje uznanie organizatorom jak i sponsorom wyraził Wójt Gminy Marian Szuper, który w imieniu wszystkich uczestników złożył podziękowanie  na ręce przewodniczącej KGW Podborcze Pani Stanisławy Krzyszczak, życząc kolejnych tak udanych uroczystości oraz niegasnących uśmiechów od wdzięcznych maluchów oraz  ich rodziców.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

................................................................................................................................................

Pamiętaj, aby spisać się do końca września!

 

     Narodowy Spis Powszechny to ogólnopolskie badanie, które wykonuje się raz na 10 lat, z obowiązkowym udziałem wszystkich obywateli. To już ostatni dzwonek! Zachęć swoich znajomych i rodzinę do samospisu!

Spisać się możemy samodzielnie - przez Internet, poprzez stronę Głównego Urzędu Statystycznego https://spis.gov.pl/ lub telefonicznie, dzwoniąc na infolinię: 22 279 99 99. Całość zajmuje tylko kilka minut.

 

Drogowe inwestycje

 
 
Zakończyły się prace związane z modernizacją drogi powiatowej Nr 3200L. Na odcinku Zaporze – Radecznica została położona nowa nawierzchnia o długości ponad 4,3 km. Zadanie zrealizował Powiat Zamojski w partnerstwie z Gminą Radecznica.
Łączna wartość inwestycji drogowej, które samorządy wspólnie sfinansowały w wysokości po 50 % kosztów wyniosła 1,5 mln złotych. Dnia 20 września 2021 r. w Radecznicy symbolicznie oddano do użytkowania zmodernizowany odcinek drogi Zaporze - Radecznica.

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski