Licznik odwiedzin

3905072

       

       8 września 2013 roku w Radecznicy odbyło się Międzygminne Święto Dziękczynienia Rolnikom za chleb zorganizowane przez Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego oraz Urząd Gminy. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się od przejścia korowodu dożynkowego z placu przy Urzędzie Gminy na stawy św. Antoniego.

 

      W uroczystości udział wzięły delegacje 13 sołectw z wieńcami dożynkowymi z Gminy Radecznica na czele ze Starostami Gminnymi Anną Buszowską i Janem Garbarzem oraz delegacje z wieńcami reprezentujące sąsiednie gminy m.in. Frampol, Goraj, Turobin, Sułów.

     Następnie młodzież z Gimnazjum w Radecznicy zaprezentowała przedstawienie „Co widział Szymon Tkacz 349 lat temu”. Głównym punktem dziękczynienia za plony była uroczysta msza święta w intencji wszystkich tych, dzięki którym mamy chleb na naszych stołach odprawiona na ołtarzu polowym przy Kaplicy św. Antoniego na wodzie.

 

Po mszy starostowie z poszczególnych miejscowości poczęstowali uczestników uroczystości dożynkowym chlebem. Dożynki wzbogacił koncert lokalnej Orkiestry Dętej Zaburze, która uświetniła tradycję dzielenia chleba. Po mszy świętej rozpoczął się festyn dożynkowy na placu za Urzędem Gminy, gdzie można było zobaczyć występy zespołów śpiewaczych. Uroczystościom dożynkowym towarzyszyła wystawa rękodzieła artystycznego przygotowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Radecznicy „Stąd Jesteśmy” przy współpracy z Kwiaciarnią Pani Agnieszki Sałaban oraz wystawa zbiorów „Skansenu Zaburze”.

    Gwiazdą wieczoru był zespół Sonic, którego występ zachęcił zgromadzonych do wspólnej zabawy. Pomyślano także o najmłodszych - dzieci mogły pobawić się na przygotowanych „dmuchańcach”.

Słoneczna pogoda oraz bezchmurne niebo sprzyjały dobrej zabawie po trudach rolniczych zbiorów i pracach polowych.

 

 

 

Zdjęcia Dożynki 2013 - kliknij tutaj

 

 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski