Licznik odwiedzin

3697046

         

       Dnia 7 maja 2014 roku uroczystą Mszą Świętą o godz. 18 poprzedzoną procesją  z Sanktuarium na stawy rozpoczęły się obchody Jubileuszu 350-lat objawień Św. Antoniego w Radecznicy. Liturgię sprawowali Kapłani Rodacy.

O godzinie 2200 wystąpiła Eleni ze swoim zespołem. Rozpoczęcie Dnia Jubileuszu ogłosiły o północy dzwony, syreny strażackie oraz odpalone fajerwerki. Ojcowie Bernardyni obecnie pracujący w Sanktuarium odprawili uroczystą Pasterkę antoniańską.

 

     Uroczystości 8 maja rozpoczęły się Godzinkami ku czci Świętego Antoniego. Zbiorowa Msza Święta o godzinie 9 była sprawowana przez byłych gwardianów Sanktuarium. Msza Święta Jubileuszowa z uwagi na złą pogodę została odprawiona w Sanktuarium. Eucharystii przewodniczył nuncjusz apostolski  abp Celestino Migliore. W głównych czwartkowych uroczystościach udział wzięli m.in. abp Wacław Depo, bp Jan Śrutwa, biskupi diecezjalni, kapłani, samorządowcy i pielgrzymi. Mimo opadów deszczu na uroczystość  przybyły tysiące osób. Z uwagi na brak miejsca w Sanktuarium wielu wiernych musiało się modlić w strugach deszczu.

         Radecznica to jedyne miejsce na świecie, gdzie są udokumentowane oraz zatwierdzone przez władze kościelne objawienia Świętego. Historia kultu sięga roku 1664, kiedy to 8 maja na Łysej Górze Antoni objawił się ubogiemu mieszkańcowi Radecznicy – Szymonowi Tkaczowi. Święty wyraził życzenie, aby w tym miejscu powstała świątynia. Pobłogosławił też wodę dzięki której wielu wiernych dostąpiło uzdrowienia. Co roku 13 czerwca mają tu miejsce uroczystości odpustowe, w trakcie których przy kaplicy na wodzie święcone są lilie.

        Z racji Roku Jubileuszowego w Sanktuarium w Radecznicy przewidziane są uroczystości do 15 czerwca 2015 r. Na stronie parafii można znaleźć program uroczystości.

 

 

 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski