Licznik odwiedzin

3775613

XV edycja ogólnopolskiego konkursu "Sposób na Sukces"

      Centrum Doradztwa Rolniczego w Barwinie, wzorem lat ubiegłych, uprzejmie informuje o uruchomieniu XV edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces” na najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość i nowe miejsca pracy na obszarach wiejskich.

       Konkurs powstał z inicjatywy Centrum Doradztwa Rolniczego w 2000 roku. Jego ideą jest promowanie różnorodnych form przedsiębiorczości przyczyniających się do wielofunkcyjnego rozwoju obszarów wiejskich realizowanych przez przedsiębiorców indywidualnych, samorządy jak i organizacje pozarządowe.

       Patronat nad konkursem od początku jego uruchomienia, tj. od 2000 roku sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi a od XII edycji honorowy patronat nad konkursem objął Pan Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

       Patronat medialny nad konkursem sprawują m.in.: Telewizja Polska S.A. oraz redakcje: „Agro Serwis”, Gospodarz.pl – Twój portal rolniczy, „Bank i Rolnictwo”, magazyn „Farmer” i „Farmer.pl – portal nowoczesnego rolnika”, „Nowe Życie Gospodarcze”.

     Tradycyjne współorganizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Bank Gospodarki Żywnościowej S.A., Stowarzyszenie „AgroBiznesKlub”, Towarzystwo Inicjatyw Społecznych „Nowy Świat”, „Agrobroker” – Ubezpieczenia, Doradztwo i Szkolenia, Stowarzyszenie „Sposób na Sukces”.

      Inicjatywy nagradzane w konkursie przyczyniają się do powstania nowych miejsc pracy na wsi poza rolnictwem, co skutkuje ograniczeniem bezrobocia oraz aktywizacją lokalnych społeczności. Konkurs promuje również małe firmy rodzinne, których celem jest nie tylko zysk ale harmonia celów biznesowych i życiowych.

    Przedsięwzięcia te odgrywają ważną rolę w stabilnym rozwoju gospodarki i mogą stać się inspiracją dla mieszkańców obszarów wiejskich, którzy planują podjąć własną działalność gospodarczą, wykorzystując środki zewnętrzne, w tym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz w ramach inicjatywy Leader, czy też środki na rozwój Odnawialnych Źródeł Energii.

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski