Licznik odwiedzin

3657682

Program usuwania folii rolniczej

 

Wójt Gminy Radecznica informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego a ostatecznymi odbiorcami korzyści będą posiadacze odpadów z folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.

W celu przygotowania wniosku przez Gminę Radecznica niezbędne jest zebranie danych dotyczących ilości folii i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej znajdujących się w gospodarstwach rolnych.

W związku z powyższym rolnicy z terenu gminy Radecznica zainteresowani odbiorem folii i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej, takich jak:

  • folie rolnicze,
  • siatka i sznurek do owijania balotów,
  • worki po nawozach
  • opakowania typu Big Bag używanych w gospodarstwach rolnych

mogą składać deklaracje dotyczące ilości wytworzonych odpadów w nieprzekraczalnym terminie do dnia 08.09.2021 r. Wnioski rolników złożone po terminie nie zostaną uwzględnione.

W deklaracji należy określić ilość poszczególnych odpadów.

Warunkiem udziału w programie jest złożenie deklaracji wraz z załącznikami w Urzędzie Gminy Radecznica- pokój nr 3 lub drogą elektroniczną (skan wypełnionej
i podpisanej deklaracji) na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Więcej informacji pod nr tel. 84 681 80 01wew. 61.

W przypadku otrzymania dofinansowania wszyscy rolnicy zainteresowani usunięciem folii i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej będą poinformowani o terminie oraz sposobie odbioru odpadów.

Wzór deklaracji można pobrać w tut. Urzędzie pokój nr 3lub do pobrania poniżej:

WÓJT GMINY

Marian Szuper

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski