Licznik odwiedzin

3626769

Reprezentacja Gminy Radecznica na Dożynkach Wojewódzkich w Lubyczy Królewskiej

  

       Święto Plonów jest ważnym elementem wielowiekowej tradycji głęboko zakorzenionej w polskiej kulturze. Wyraża radość i dziękczynienie za zebrane plony, ale jest też okazją do zabawy. Tegoroczne Dożynki województwa lubelskiego odbyły się w niedzielę 12 września w Lubyczy Królewskiej. Uroczystość rozpoczęła się korowodem wieńców dożynkowych. Przedstawiciele powiatów i gmin z całego regionu  prezentowali tegoroczne plony ziemi. Rolników i gości witali m.in. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, Starosta Powiatu Tomaszowskiego Henryk Karwan. Zebrani uczestniczyli w Mszy Świętej w intencji rolników, która także odbyła się na polach Lubyczy Królewskiej. Naszą Gminę reprezentowali: Wójt Gminy Marian Szuper, Koło Gospodyń Wiejskich Malinowa Dolina z Gorajca-Zastawia, radni Rady Gminy Radecznica: Alina Śledź i Mariusz Osman oraz mieszkańcy naszej gminy. Imprezie towarzyszyły występy zespołów ludowych, wystawy i kiermasze oraz wiele innych atrakcji.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski