Licznik odwiedzin

3657757

Reprezentacja Gminy na Dożynkach Diecezjalnych

  

      Dożynki to ukoronowanie żniwnego trudu. Wyrażają szacunek do ludzi, którzy swoje życie związali z ciężką pracą na roli. Za całoroczny trud pielęgnowania ziemi dziękowano podczas Diecezjalnego Święta Plonów, które odbyło się 19 września w Krasnobrodzie. 31 delegacji parafialnych z wieńcami i chlebem, przyjechało do Sanktuarium Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie. Nie zabrakło również delegacji z gminy Radecznica. Naszą gminę reprezentowali: Wójt Gminy Marian Szuper, Radna Rady Gminy Radecznica Alina Śledź, Starostowie Anita i Marek Janowscy, KGW z Gorajca Starej-Wsi, KGW „Nasze Źródła” z Zaporza. Mszę Świętą Dziękczynną odprawił biskup Marian Rojek. Ważnym elementem eucharystii było poświęcenie wieńców oraz przekazanie chleba i innych darów ołtarza gospodarzowi uroczystości przez starostów dożynkowych. Po Mszy św. ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i wręczono nagrody. Na zakończenie uczestnicy dożynek zostali poczęstowani chlebem, który został przekazany przez delegacje w ramach darów ołtarza. 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski