Licznik odwiedzin

3863055

      W tym roku z końcem czerwca uczniowie wszystkich szkół w Polsce rozpoczęli upragnione wakacje. Jest to dla nich czas błogiego wypoczynku i okres „naładowania akumulatorów” na nowy rok szkolny. Wakacje to również dobry czas na podsumowania…

W czasie roku szkolnego uczniowie rozwijają swoje talenty, osiągają sukcesy i zdobywają nagrody. Tak też było m.in. w przypadku Łukasza Kamińskiego – absolwenta trzeciej klasy Publicznego Gimnazjum w Gorajcu. Jako laureat ogólnopolskiej olimpiady matematycznej adresowanej do szkół średnich jest już zwolniony z matury z matematyki na poziomie rozszerzonym.

Łukasz już w Szkole Podstawowej w klasach I – III wykazywał zdolności, szczególnie matematyczne. Wszystko wskazywało na to, że może on w przyszłości osiągnąć wiele z matematyki. Od klasy czwartej szkoły podstawowej, nauczycielką matematyki  Łukasza była p. Krystyna  Jachymek - Kurek. Uzyskiwał on niejednokrotnie oceny celujące z pisemnych sprawdzianów. Warto zaznaczyć, że lubił rozwiązywać zadania  tekstowe o zwiększonym stopniu trudności oraz różnego typu łamigłówki. Przy wykonywaniu obliczeń do trudnych zadań nie posługiwał się schematami. Wybierał swoje własne pomysły, które prezentował w sposób bardzo czytelny, a przy tym zwięzły. W klasie szóstej Łukasz zaczął rozwiązywać coraz więcej zadań, także z własnej inicjatywy. Nauczycielka  matematyki prowadziła z nim zajęcia dodatkowe przygotowujące do konkursu matematycznego Szpak. Jest to konkurs organizowany przez LSCDN w Zamościu i swoim zasięgiem obejmuje pięć powiatów: zamojski, biłgorajski, hrubieszowski, janowski, tomaszowski. W tym konkursie Łukasz uzyskał tytuł laureata, uzyskując maksymalną liczbę punktów.

Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Gorajcu, Łukasz wybrał  miejscowe gimnazjum, w którym przez dwa lata realizował program indywidualny z matematyki, fizyki i chemii. Nauczycielkami w/w przedmiotów były: p. Alina Smarkala, p. Krystyna  Jachymek – Kurek i p. Katarzyna Jarosławska.

Osiągnięcia Łukasza są bardzo duże, a do tych najważniejszych możemy zaliczyć:

 • II miejsce w szkolnym konkursie przedmiotowym z matematyki,
 • I miejsce w międzyszkolnym konkursie „Doświadczenie fizyczne roku”,
 • tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Fizyczny Czar  Par,
 • Laureat Konkursu Matematycznego „ZAGIMAK”,
 • Finalista V edycji Konkursu Interdyscyplinarnego dla uczniów gimnazjum organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu,
 • Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie matematycznym „KANGUR 2013”,,
 • uczestnik finałowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotów Ścisłych „Sowa Matematyczna”, uzyskał bardzo dobry  wynik
 • Laureat IX Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów;
 • Laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki;
 • Finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z fizyki;
 • Laureat w kategorii Tales w IV edycji ogólnopolskiego  konkursu „Sowa matematyczna”;
 • I miejsce w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”,  udział w eliminacjach powiatowych w Zamościu;
 • Uzyskanie zaszczytnego tytułu „KAON”  w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2014”;
 • Uzyskanie bardzo dobrego wyniku w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym EUREKA.
 • II miejsce w kategorii Tales w V edycji ogólnopolskiego  konkursu „Sowa matematyczna”;
 • Laureat Konkursu Matematycznego „ZAGIMAK”;
 • Laureat  VI  edycji Konkursu Interdyscyplinarnego dla uczniów gimnazjum, organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące  w Zamościu;
 • Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie matematycznym „KANGUR 2014”
 • Bardzo dobry wynik w II etapie międzyszkolnego konkursu geograficznego „Wędrujemy po mapie świata”;
 • I  miejsce w II etapie wojewódzkim Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II;
 • Udział w Obozie Naukowym Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów w Perzanowie,  zdobycie drugiego  miejsca w kategorii „Geometria”  i trzeciego w kategorii „Teoria liczb”  w przeprowadzonych zawodach matematycznych.
 • Finalista  LXVI Olimpiady Matematycznej  - konkurs skierowany głównie do uczniów szkół średnich, zwolnienie z matury z matematyki – poziom  rozszerzony; 
 • Otrzymał nagrodę  im. Andrzeja Mąkowskiego  za  najlepiej zredagowane poprawne rozwiązanie jednego z zadań z finału LXVI Olimpiady Matematycznej;
 • Laureat  X Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów;
 • Laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki;
 • Laureat  wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z fizyki;
 • Finalista konkursu wiedzy o Biblii i Kościele;
 • Uczestnik  II  etapu   IX   Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów;
 • Otrzymał CERTYFIKAT Instytutu  Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego za ukończony trzymiesięczny kurs „Wstęp do programowania”.
 • Uczestnik II etapu konkursów  przedmiotowych  z chemii i historii;
 • II  miejsce w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”;
 • Uczestnik II etapu zawodów „Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych”;
 • Uzyskanie zaszczytnego tytułu „TAON”  w  Polsko – Ukraińskim  Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2015”;
 • Uzyskanie bardzo dobrego wyniku w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym EUREKA;
 • I miejsce i tytuł  Laureata  VII  edycji Konkursu Interdyscyplinarnego dla uczniów gimnazjum, organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu;
 • Udział w Obozie Naukowym Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów w Szczyrku,  zdobycie pierwszego  miejsca w kategorii „Teoria liczb” w przeprowadzonych  zawodach matematycznych;
 • Stypendysta „Lubelskiego programu pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych 2013-2015”,   I  miejsce na  liście  stypendystów (spośród wszystkich ubiegających się uczniów z woj. lubelskiego)  za wyniki w nauce   i osiągnięcia w konkursach;
 • Stypendysta Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Oprócz wyżej wymieniowych osiągnięć Łukasz brał udział w innych konkursach i przedsięwzięciach w szkole i poza nią. Łukasz dzięki ciężkiej pracy oraz zaangażowaniu nauczycieli i dyrektorów szkół osiągnął bardzo wiele. Chłopak jest także utalentowany muzycznie – gra na instrumentach klawiszowych i na gitarze oraz śpiewa. Uczęszcza do szkoły muzycznej w Biłgoraju oraz jest członkiem zespołu „In Excelsis” prowadzonego w parafii Radzięcin.

    Cieszymy się, że do naszej szkoły uczęszczał tak zdolny uczeń. Serdeczne gratulacje składamy zarówno na ręce absolwenta, jego rodziców, nauczycieli, jak i dyrektorów szkół. 

Wszystkim Uczniom i Pracownikom Oświaty życzymy słonecznych, miłych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji oraz dalszych sukcesów!

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski