Licznik odwiedzin

3863063

     W niedzielę 12 lipca na placu za Urzędem Gminy w Radecznicy odbył się festyn pn. WAKACJE NA WESOŁO zorganizowany przez Radę Sołecką Wsi Radecznica. Współorganizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie „Stąd Jesteśmy”, Ochotnicza Straż Pożarna w Radecznicy i Gminny Klub Sportowy „RELAX” Radecznica. Organizatorzy zadbali o to, aby nikt się nie nudził. Dobra muzyka oraz konkursy dla małych i dużych - wszystko to, a także dużo więcej, czekało na uczestników festynu. Całą imprezę poprowadził Pan Stanisław Pilch - Prezes Roztoczańskiej Grupy Weterańskiej PERKUN.

Imprezę od przywitania przybyłych gości rozpoczął Pan Krzysztof Kłodnicki - Radny i Sołtys wsi Radecznica. Następnie pod okiem fachowców: Pani Martyny Krukowskiej i Pana Pawła Piszcza przeprowadzony został pokaz pierwszej pomocy. Po wysłuchaniu części teoretycznej, osoby chętne mogły same poćwiczyć na fantomie i zobaczyć jak prawidłowo ratować i udzielać pierwszej pomocy drugiemu człowiekowi. Jest to wiedza bezcenna. Mamy nadzieję, że konieczności zastosowania nabytych umiejętności w życiu codziennym będzie jak najmniej, a jeśli zajdzie taka potrzeba, to ratunek skończy się zawsze stuprocentowym sukcesem.

Następnie uczeń klasy trzeciej zaprezentował kombinezon strażacki, a Gminny Komendant OSP Pan Jarosław Wachowicz omówił strój i jego podstawowe wyposażenie wykorzystywane przez strażaków podczas działań ratowniczych. Uczestnicy festynu mieli możliwość obejrzenia wyposażenia bojowego samochodu strażackiego. Były również konkursy sportowe z nagrodami dla dzieci i dorosłych, podczas których zawodnicy mogli wykazać się sprytem i zwinnością. Wśród konkurencji był m.in. rzut kaloszem Sołtysa, przeciąganie liny, rzut i łapanie jajka. Śmieszne sportowe konkurencje i piękna słoneczna pogoda sprzyjała zabawie. Oprócz konkursów były także inne atrakcje: przejażdżki motocyklem, malowanie twarzy, a na najmłodszych czekały zjeżdżalnia, dmuchany zamek i samochodziki.

Nie zabrakło też smakowitych przekąsek z grilla i różnorodnych ciast przygotowanych przez Stowarzyszenie „Stąd Jesteśmy”. Festyn trwał do późnych godzin wieczornych O oprawę muzyczną zadbał zespół „Sami Swoi”.

Kliknij tutaj i przejdź do fotogalerii, aby zobaczyć zdjęcia z festynu

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski