Licznik odwiedzin

3904983

        W niedzielę 13 września odbyły się IV dni Mokregolipia, których organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego „Mokrelipie”. Impreza połączona była z Dożynkami Parafialnymi.

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego Rolnika. To radość oraz odpoczynek po ciężkiej pracy. W pięknie wykonanych wieńcach dożynkowych, kryje się nie tylko duma z pomyślnie zakończonych żniw, wdzięczność za zbiory, ale przede wszystkim mozolna praca.

Uroczystości dożynkowe rozpoczął korowód, na czele z Orkiestrą Dętą Zaburze, Starostami oraz delegacjami z wieńcami. Mszy Św. Dziękczynnej za tegoroczne zbiory przewodniczył Proboszcz Parafii Mokrelipie Ks. Mieczysław Filip. Na uroczystości przybył również Wójt Gminy Radecznica Pan Edward Polak, który podziękował Rolnikom za ich codzienny trud, pracę i ogromny wysiłek. Po uroczystej Sumie delegacje z wieńcami dożynkowymi przeszły na plac przy Kościele, gdzie odbyła się świecka część uroczystości.

Program artystyczny zaplanowano tak, by każdy z uczestników, począwszy od dzieci i młodzieży, a skończywszy na seniorach znalazł coś dla siebie. Na scenie zaprezentowały się: Andrzejowe Nutki, Ale Babki z Zakłodzia i Zaburzanki. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się również dzieci. Sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników tegorocznych Dni Mokregolipia cieszyły się gry, zabawy i konkursy. Dzieci mogły się także wyszaleć na tzw. dmuchańcach. Impreza z zespołem Morton trwała do późnych godzin wieczornych.

 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski