Licznik odwiedzin

3905028

    Galop pięknych koni, świst bicza oraz oryginalne bryczki towarzyszyły XI Zlotowi Zaprzęgów Konnych, który w miniony weekend odbył się w Naszej Gminie. Wprawdzie pogoda nie rozpieszczała, ale mimo kapryśnej aury na imprezę  przybyło wielu miłośników tych zwierząt. Koń od najdawniejszych czasów wiązał swój los z człowiekiem. Był najpowszedniejszym elementem otaczającej rzeczywistości. Kiedyś trudno było wyobrazić sobie polską wieś bez konia. Dzisiaj niestety jest ich już mało…

Impreza rozpoczęła się w sobotę od rajdu konnego prowadzącego przez malownicze tereny Gorajca, Las Cetnar, Zaburze, Dzielce do stanicy konnej w Gorajcu - Zagroble „Zakręty”, gdzie o godz. 18 nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie stajni. Wieczorem dla wszystkich uczestników rajdu odbył się piknik. Drugi dzień imprezy zgromadził miłośników koni na boisku sportowym w miejscowości Gorajec-Stara Wieś. W programie Zlotu była m.in. prezentacja oraz wybór najładniejszego zaprzęgu. Konkurs wygrał zaprzęg Adama Dyla. Pod okiem wymagającego jury zostały przeprowadzone również zawody w powożeniu,  w których udział wzięło 11 zaprzęgów.  Zadaniem uczestników było pokonanie w możliwie najkrótszym czasie slalomu, tak aby nie naruszyć ustawionych na boisku przeszkód. W konkursie oceniany był czas oraz styl jazdy. Pierwsze miejsce z czasem 1,19 s. zajął zaprzęg Roztoczańskiego Parku Krajobrazowego, prowadzony przez Henryka Surmacza. Drugie miejsce zdobył Jerzy Tutka z Gminy Radecznica (1,23 s.), trzecie – Jarosław Ryń z Gminy Zwierzyniec (1,27 s.), a czwarte – Stanisław Kapica z Gminy Goraj (2,24 s.). Nagrody zwycięzcom wręczyli m.in.: Wójt Gminy Radecznica Pan Edward Polak oraz V-ce Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Arkadiusz Bratkowski.

Widzowie mogli także nacieszyć oko oglądając pokaz kaskaderski, który został przeprowadzony przez grupę East Riders z Warszawy.  Przed publicznością zaprezentowały się również zespoły: „Zamojscy Sarmaci”, Zaburzanki oraz Ale Babek z Zakłodzia.

 Organizatorami imprezy byli: Gmina Radecznica, Stowarzyszenie „Wzgórza Roztocza”, Lubelski Związek Hodowców Koni oraz Starostwo Powiatowe  w Zamościu. 

 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski