Licznik odwiedzin

3905018

        W miniony weekend właściciele dwóch kółek począwszy od starych motocykli, po skutery, ścigacze i motocrossy spotkali się na Rynku Wielkim w Zamościu, aby wziąć udział w IV Zakończeniu Sezonu Motocyklowego. Głównymi organizatorami wydarzenia byli: Weterańska Grupa Perkun i O.O. Bernardyni.

Na pożegnanie sezonu przybyli miłośnicy jednośladów z województwa lubelskiego i z innych miast Polski. Po objerzeniu filmu „To nie koniec drogi”, pokonując w kroplach deszczu trasę prowadzącą przez Szczebrzeszyn, Tarnawę Małą, Turobin dotarli do Radecznicy. Tu na zmotoryzowanych fanów dwóch kółek czekało wiele atrakcji m.in. gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Imprezie towarzyszyły również akcje charytatywne. W sobotę zlicytowano przedmioty na łączną kwotę 1315 zł. Podczas zbiórki krwi „Moto Kropla” udało się zebrać 14 litrów krwi. Wśród osób, które zdecydowały się oddać ten drogocenny dar zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody. Uczestnicy mogli podziwiać pokaz stuntu przez Kamila Źrebca ze Szczebrzeszyna. Wieczorem zapłonęło ognisko. Zmarzluchy mogły się ogrzać, upiec kiełbasę oraz porozmawiać o swoich zamiłowaniach i pasjach do motoryzacji. Na scenie zaprezentowały się zespoły: Bleach, Filet, Steel Velvet oraz zaśpiewała Nadia Hasiuk.

W niedzielę kilkuset motocyklistów zjechało się na plac przy Bazylice Św. Antoniego w Radecznicy. O godz. 12 została odprawiona Msza Św. Przewodniczył jej Ojciec Symforian, który poświęcił pojazdy. Motocykliści dziękowali Bogu za szczęśliwie zakończony sezon, bezpieczną jazdę, modlili się za swoich kolegów, których niestety już zabrakło. Dalsza część imprezy odbyła się na palcu za Urzędem Gminy. Pyszności kulinarne przygotowało Stowarzyszenie „Stąd Jesteśmy”. Żołnierską grochówkę ufundował Wójt Gminy.

Organizowane zloty motocyklistów to już cykliczna impreza, która wpisała się w kalendarz radecznickich wydarzeń i która z roku na rok przyciąga coraz większe grono motomaniaków.

Głównym celem zlotów jest propagowanie bezpiecznej i kulturalnej jazdy, bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, popularyzowanie jazdy motocyklem, dbałość o  tradycje, w tym zabytkowe pojazdy a także przyjacielskie spotkania i dobra zabawa.

 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski