Licznik odwiedzin

3626764

Harmonogram Odbioru Odpadów Komunalnych

 

Urząd Gminy w Radecznicy informuje, że od października 2021 r. firmą odbierającą odpady komunalne od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Radecznica będzie:

EKOMEGA Legieć Małek Sp. J.
ul. Szklarniowa 1C
22-400 Zamość
tel. 603-995-898, 84639-92-83
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W najbliższym czasie firma EKOMEGA dostarczy właścicielom nowy harmonogram odbioru odpadów. Można go również odebrać w Urzędzie Gminy w Radecznicy pok. nr 3, lub do pobrania poniżej:
Zmianie uległa poprzednio obowiązująca częstotliwość odbioru odpadów komunalnych. W nowym harmonogramie odbiór odpadów zmieszanych, bioodpadów, szkła, tworzyw sztucznych i metali, papieru i tektury będzie następował jeden raz w miesiącu. Informujemy również, że popiół, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, meble i inne odpady wielkogabarytowe odbierane będą tylko i wyłącznie w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanym w Gaju Gruszczańskim 48 (plac po dawnym SKR).
 
Sekretarz Gminy   
mgr Edyta Dubiel   

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW CHŁOPKOWA

     

     Informujemy iż w dniu 29 września nie będzie wody w miejscowości Chłopków z uwagi na prace związane z montażem zasuwy wodociągowej.

Przepraszamy za utrudnienia.

Z up. WÓJTA   

Sekretarz Gminy

Edyta Dubiel   

................................................................................................................................................

Moc atrakcji, wesoła zabawa i radość dzieci...

     

       W minioną niedzielę 26 września 2021 roku w Podborczu  najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mieli możliwość doświadczyć wielu atrakcji. Dzieci bawiły się na tzw. dmuchańcach, uczestniczyły w turnieju tenisa stołowego. Przygotowano także  blok animacji, gdzie królowały bańki mydlane, przeciąganie liny, tańce i wiele, wiele innych gier i zabaw. Wszystkie zabawy oraz konkursy sprawiły  uczestnikom wiele radości, a każda z konkurencji była nagradzana ciekawymi nagrodami.

Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia wozu bojowego Star-25, który jednostka OSP Dzielce wygrała na Krajowych Zawodach w Zabrzu w 1964 r. Ucztę dla podniebienia przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Podborcze oraz Dzielce. Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich z Podborcza, a zorganizowanie tak wielu ciekawych atrakcji było możliwe dzięki środkom pochodzącym z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radecznicy w ramach których zakupiono również stół tenisowy, piłkarzyki oraz zestaw do unihokeja.  Swojego wsparcia udzieliły również firmy: Fistaszek, Piekarnia Sałaban S.C., Azet, Ewentex. Ten dzień dostarczył wszystkim wielu niesamowitych wrażeń,  które zapewne  na długo pozostaną pamięci uczestników, a w przyszłości zaowocują również pożyteczną formą  spędzania wolnego czasu. 

Swoje uznanie organizatorom jak i sponsorom wyraził Wójt Gminy Marian Szuper, który w imieniu wszystkich uczestników złożył podziękowanie  na ręce przewodniczącej KGW Podborcze Pani Stanisławy Krzyszczak, życząc kolejnych tak udanych uroczystości oraz niegasnących uśmiechów od wdzięcznych maluchów oraz  ich rodziców.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

................................................................................................................................................

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski