Licznik odwiedzin

3626753

 Urząd Gminy w Radecznicy

         ul. B. Prusa 21

      22-463 Radecznica

Radecznica 07.10.2021 r.

 

INFORMACJA

 

       Informuje się mieszkańców Gminy Radecznica, że z dniem 15.09.2021 r. minął termin płatności III raty podatków (rolny, leśny, od nieruchomości, od środków transportowych). Jednocześnie informuję, że z dniem 13.10.2021 r. wzrosną koszty upomnienia do kwoty 16 zł. W związku z tym proszę o uregulowanie zaległości.

 

Sekretarz Gminy

mgr Edyta Dubiel

................................................................................................................................................

Serdecznie zapraszamy do udziału w Rajdzie rowerowym „Lubelskie Rowerowe z KSOW-em”, którego organizatorem jest Województwo Lubelskie.

Celem wydarzenia jest: promocja działań Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, aktywizacja mieszkańców wsi, promowanie i upowszechnianie zdrowego trybu życia wśród mieszkańców lubelskich terenów wiejskich, poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych ziemi lubelskiej oraz informowanie społeczeństwa i potencjalnych beneficjentów o polityce rozwoju obszarów wiejskich i wsparciu finansowym.

Termin Rajdu: 9 października 2021 roku, godz. 10.00

Miejsce Rajdu: Poleski Park Narodowy (w części położonej na terenie Gminy Urszulin).

Wydrukowaną i wypełnioną kartę zgłoszenia udziału w Rajdzie rowerowym należy zeskanować i przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 8 października 2021 roku do godziny 12.00. Po tej dacie zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie w przypadku wolnych miejsc na liście startowej.

Dla zwycięzców Rajdu w dwóch kategoriach: „Kobiety” i „Mężczyźni” przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego (numery telefonów: 81 44 16 873, 81 44 16 693) oraz mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin Rajdu oraz Karta zgłoszenia udziału dostępne są na stronie www.lubelskie.ksow.pl

................................................................................................................................................

95-lecie powstania OSP w  GORAJCU-STAREJ WSI

 

     Już od blisko wieku druhowie z Gorajcu-Starej Wsi  trwają w ciągłej gotowości do niesienia pomocy potrzebującym. W niedzielę 3 października 2021 r. jednostka OSP świętowała jubileusz 95-lecia powstania.

Obchody rozpoczęły się od przemarszu jednostek straży pożarnej z Gminy Radecznica oraz zaprzyjaźnionej jednostki ze Smorynia na czele z Orkiestrą Dętą Zaburze z placu przy plebanii do Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorajcu. O godzinie 12 została odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich strażaków, której przewodniczył Proboszcz Ks. Krzysztof Bylina. Dalsza część odbyła się na placu przy remizie OSP w Gorajcu-Starej Wsi podczas której miało miejsce poświęcenie i oficjalne przekazanie samochodu ratowniczo - gaśniczego MAN dla miejscowej jednostki OSP.

Niedzielna uroczystość była także okazją, aby podziękować strażakom za całoroczny trud, odwagę i ofiarność w niesieniu pomocy potrzebującym. Z tej okazji wręczono medale i odznaczenia.

Uchwałą Nr 8/2021 Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Lublinie z dnia 29 marca 2021 r. medalami „Za zasługi dla pożarnictwa” odznaczeni zostali:

  • medalem Złotym: dh Wojciech Sykała
  • medalem Srebrnym: dh Lucjan Bednarz,  dh Wiesław Charkot, dh Wiesław Sykała
  • medalem Brązowym: dh Mateusz Furmanek, dh Paweł Charkot

Uchwałą Nr 3/2021 Prezydium Zarządu Powiatowego  Związku OSP RP w  Zamościu z dnia 07.09.2021 r. odznaką „Strażak Wzorowy” odznaczeni zostali:

dh, Kacper Harkot, dh Radosław Polowy, dh Krzysztof Furmanek, dh Michał Grygiel, dh Paweł Rymarz.

Uchwałą Nr 1/2021 Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Radecznicy z dnia 09.09.2021 n/w członkom Ochotniczej Straży Pożarnej nadano pamiątkowe odznaki „Za wysługę lat“:

45 lat       Dh Józef Szpuga

45 lat       Dh Aleksander Kruk

40 lat       Dh Wojech Sykała

35 lat       Dh Stanisław Harkot

                Dh Wiesław Sykała

30 lat       Dh Lucjan Bednarz

                Dh Wiesław Charkot

20 lat       Dh Mariusz Osman

                Dh Marek Gruszka

                Dh Rafał Wachowicz

                Dh Sławomir Szczepanek

15 lat       Dh Grzegorz Kwapisz

                Dh Michał Olech

10 lat       Dh Rafał Smoter

                Dh Paweł Charkot

                Dh Mateusz Furmanek

                Dh Pyda Grzegorz

                Dh  Krzysztof Furmanek

                Dh Augustyn Sykała

                Dh Jakub Harkot

                Dh Radosław Polowy

5 lat         Dh Paweł Rymarz

                Dh Michał Grygiel

                Dh Przemysław Kruk

                Dh Kacper Harkot

    Z okazji Jubileuszu Ochotnicza Straż Pożarna Gorajec-Stara Wieś otrzymała: pamiątkowe grawertony od Dyrektora Lubelskiego Oddziału ARiMR w Lublinie, Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego Krzysztofa Gałaszkiewicza oraz Starosty Zamojskiego Stanisława Grześko. Ponadto listy gratulacyjne przekazali: Komendant Miejski PSP w Zamościu Jacek Sobczyński, Wójt Gminy Radecznica Marian Szuper. Poseł na Sejm RP Beata Strzałka z z-cą kierownika Krus Biłgoraj Elżbietą Hadacz wręczyły przedstawicielom jednostek OSP w Radecznicy i Gorajec-Stara Wieś torby medyczne, które strażacy będą mogli wykorzystywać podczas prowadzonych akcji ratunkowych.

Ponadto w uroczystości udział wzięli m.in.: Honorowy Prezes ZOSP Ziemi Zamojskiej płk. w st. spocz. Mieczysław Skiba, Radny Powiatowy Lucjan Bednarz, Dyrektor WORD w Zamościu Marcin Kulig, Komendant Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie Stanisław Niemczycki, Komendant Gminny Związku OSP RP Jarosław Wachowicz, Kierownik GOPS Łucja Bednarz, Kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Radecznica Zofia Sykała, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy Ewa Maj, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Gorajcu Wiesława Śliwińska-Wyłupek, Ks. Julian Brzezicki, Sekretarz Gminy Edyta Dubiel, Sekretarz ZOGZ OSP RP w Radecznicy Wiesława Krukowska, radni i sołtysi, przedstawiciele organizacji społecznych i instytucji z gminy Radecznica jak i mieszkańcy.

Zwieńczeniem uroczystości była defilada pododdziałów oraz smaczny poczęstunek przygotowany przez gospodarzy dla wszystkich uczestników.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

................................................................................................................................................

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski